blog Justyny i Moniki

Z przyjemnością informujemy, że na wniosek Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Jana Kozłowskiego i Fundacji „Sopockie korzenie rock and rolla”, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Pan Bogdan Zdrojewski odznaczył Pana Jerzego Koselę najwyższym odznaczeniem dla zasłużonych twórców kultury, medalem: GLORIA ARTIS. Pan Jurek bez wątpienia ogromnie przyczynił się do rozwoju polskiej muzyki. Rozpoczynał w grupie Elektron, która przekształciła się w Niebiesko – Czarnych. Następnie przyszedł czas na Pięciolinie i Czerwone Gitary. Do zespołu powrócił na stałe w 1999r. Na swoim koncie ma wiele wspaniałych utworów. Od lat w corocznej statystyce radiowo – telewizyjnej dotyczącej najczęściej prezentowanych przebojów z lat 60-tych, dominują piosenki jego autorstwa lub współautorstwa: „Bo ty się boisz myszy”, „Historia jednej znajomości” i „Matura”. Muzyk o swojej 50-letniej działalności muzycznej mówi jednak skromnie:

A cóż ja takiego uczyniłem? To, co robiłem, było i jest moją pasją życiową. A może taka była moja życiowa misja? Odczuwam satysfakcje, że starałem się zrealizować sam siebie i strategię wyznaczoną mi przez los. Starałem się najlepiej jak tylko umiałem, przekazać polskiej młodzieży radość muzyki i jej piękno poprzez swoją twórczość oraz to, co w ówczesnym czasie czułem. Chyba było to przez nich akceptowane. I za to im dziękuje.

I my – fani – dziękujemy, Panie Jurku, za Pana wkład w rozwój polskiej muzyki, za te wszystkie piękne piosenki, które znamy, kochamy i nucimy. Serdecznie gratulujemy tej wspaniałej nagrody!

Zapraszamy do przeczytania artykułu: http://www.archiwumrocka.art.pl

ARCHIWUM