blog Justyny i Moniki

Nazywamy się Justyna i Monika, jesteśmy siostrami. Twórczość Czerwonych Gitar była nam znana od dawna, jednak nasza przygoda z Cz.G. rozpoczęła się na dobre od występu w Tucholi w 2005 roku. Od tej pory, gdy tylko mamy taką możliwość, jeździmy na koncerty grupy. W lutym 2006r. postanowiłyśmy założyć bloga o zespole pod adresem: www.czerwonegitary.blog.onet.pl którego od 1 kwietnia 2010r. kontynuujemy na tej stronie.

*******

Dlaczego akurat Czerwone Gitary?

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Chyba nie ma osoby, która nie znałaby piosenek tego zespołu, tak więc i my usłyszałyśmy je już jako dzieci, ale dokładną historią grupy zainteresowałyśmy się później i bardzo nas ona zaciekawiła. Uważamy, że muzyka Czerwonych Gitar jest ponadczasowa, piosenki są nadal aktualne i przez to nigdy się nie znudzą. Ponadto muzycy i cała ekipa ujęli nas swoją życzliwością i otwartością w stosunku do fanów. Dzięki zespołowi poznałyśmy wielu wspaniałych ludzi, których podziwiamy i bardzo dużo się od nich nauczyłyśmy. Wielu z nich dorastało, słuchając piosenek Czerwonych Gitar. Znają doskonale historię zespołu, mają imponujące kolekcje płyt, nagrań, zdjęć itp.

Czy koncerty nam się nie nudzą?

Oczywiście, że nie. Każdy jest dla nas inny i niepowtarzalny. Grane są na nich zarówno stare jak i nowe przeboje, pod sceną gromadzą się całe pokolenia i to jest właśnie jeden z powodów, który sprawia, że występy zespołu są tak wyjątkowe i nie wahamy się przejechać nawet sporo kilometrów, by znaleźć się na koncercie. Panuje na nich niesamowita atmosfera, gdyż wspaniale jest widzieć całe rodziny bawiące się wspólnie przy muzyce Czerwonych Gitar i śpiewające wraz z nimi ich największe przeboje.

Oprócz tego często pytacie nas również o bloga.

Na pomysł założenia takiej strony wpadłyśmy niedługo po pierwszym koncercie zespołu, na którym byłyśmy. Od tego czasu prowadzenie go stało się naszą prawdziwą pasją. Sprawia nam to ogromną przyjemność, gdyż robimy coś, co naprawdę nas interesuje i daje nam ogromną satysfakcję. Bardzo cieszymy się, gdy dostajemy od Was wiele pozytywnych opinii o tym, co robimy. Miłe słowa motywują nas do dalszej pracy.

ARCHIWUM