blog Justyny i Moniki

W przyszłą niedzielę – 7 listopada – w Sopocie królować będzie polski rock’n’roll. Jak zapewne zauważyliście na oficjalnej stronie, w ten dzień również Czerwone Gitary pojawią się w Trójmieście. O godz. 18:00 w związku z 45-leciem zespołu w Sopocie odbędzie się koncert naszej grupy, a podczas gali Pan Jerzy Skrzypczyk otrzyma z rąk przedstawiciela Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego medal “Glorię Artis”! Jest to bardzo miła wiadomość, bo już wcześniej nagroda ta trafiła do Pana Jerzego Koseli, więc niezwykle cieszy nas fakt, że teraz trafi ona też do rąk Lidera zespołu.
Tego samego dnia w Sopocie odbędzie się finał i ogłoszenie wyników II edycji konkursu „Wspomnienia Miłośników Rock’n’Rolla” organizowanego przez Fundację „Sopockie Korzenie”. Więcej o konkursie przeczytacie na stronie:

To jednak nie wszystko, oprócz tego światło dzienne ujrzy wydana przez Sopocką Fundację książka pt. „Wspomnienia Rówieśników Rock & Rolla”, będąca zbiorem prac nadesłanych na ubiegłoroczną edycję konkursu.
Zaprezentowane zostaną też dwie wystawy. Pierwszą z nich: plenerową ekspozycję „30 lat Festiwalu w Jarocinie” przygotowaną przez Muzeum Regionalne w Jarocinie, będzie można podziwiać na ulicy Bohaterów Monte Cassino. Drugą wystawę pod nazwą „Ocalić od zapomnienia”, na którą składają się najprzeróżniejsze eksponaty zgromadzone przez Fundację „Sopockie Korzenie”, obejrzeć będzie można w Złotym Ulu.

Panie Jurku, w imieniu wszystkich Fanów, serdecznie gratulujemy Panu wyróżnienia medalem “Gloria Artis”. Ogromnie dziękujemy za Pana działalność i twórczość, za to, że nie opuścił Pan ani jednego występu Czerwonych Gitar i oczywiście za to, że do dziś możemy słuchać naszych ulubionych piosenek, bawiąc się na koncertach grupy!

ARCHIWUM