blog Justyny i Moniki

2013 rok, który muzycy witali wraz z fanami na gdyńskim Skwerze Kościuszki zbliża się już ku końcowi (Aż trudno uwierzyć, że minął już cały rok!:)  Zgodnie z naszą tradycją postanowiłyśmy dokonać podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy i przypomnieć o najważniejszych wydarzeniach, których bez wątpienia nie brakowało!
Już na początku roku 2013 na muzyków czekało sporo koncertów. Jeden z ważniejszych występów – z cyklu Koncertów Wspomnień – odbył się w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Miniony rok przyniósł nam także zmiany personalne w zespole. 13 kwietnia w Wiśle swój ostatni koncert z Czerwonymi Gitarami zagrał Marek Kisieliński, a 21 kwietnia publiczność w Zgorzelcu poznała nową postać z zespole – Artura Chyba. Tegoroczny sezon koncertowy muzycy rozpoczęli od wizyty w Wilnie. W letnim okresie Panowie zawitali m.in. na I Festiwal im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku, 3-dniowy Festiwal Chórów na Białorusi oraz koncert „Rock’n’roll” w Operze Leśnej w Sopocie. Koniec sezonu nie oznaczał dla zespołu końca występów, gdyż muzycy wkrótce potem wyruszyli w trasę koncertową „Jesień idzie przez park” po wielu polskich miastach. Końcówka roku obfitowała także w liczne… premiery. 16 listopada grupa po raz pierwszy zagrała koncert z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Na scenie warszawskiej Sali Kongresowej muzykom towarzyszyła bowiem Orkiestra Symfoników Gdańskich. Projekt ten odniósł duży sukces i już planowane są następne wspólne występy, a także płyta z zapisem koncertów. Kilka tygodni później – 3 grudnia – Panowie zrobili swoim sympatykom świąteczną niespodziankę w postaci nowej pastorałki „Święta”, która szybko zyskała sympatię fanów. 20 grudnia to kolejna istotna data, gdyż właśnie wtedy na Czerwone Gitary czekał następny debiut – zespół zagrał bowiem akustyczny koncert w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów. Występu tego można była posłuchać na żywo na antenie radia. Ponadto przez cały rok, pomiędzy trasami koncertowymi – muzycy spędzali czas w swoim studiu nagraniowym w Gdańsku, w którym przygotowywali materiał na nową płytę – „Czerwone Gitary –  Jeszcze raz”. Jej premiera planowana jest na rok 2014.

Jak więc widać, przyszły rok zapowiada się naprawdę interesująco – jest na co czekać! Jako autorki tej strony dziękujemy Wam za kolejny wspólny rok, w którym spotykałyśmy się na naszym blogu :)

ARCHIWUM