blog Justyny i Moniki
HISTORIE

Trzyczęściowy cykl przedstawiający historie powstania niektórych przebojów Czerwonych Gitar:


Część I - 10 piosenek

Część II - 10 piosenek

Część III - 11 piosenek

PLAYLISTY

Zestawienia 10 przebojów Czerwonych Gitar na każdą porę roku:

1. Wiosna
2. Lato
3. Jesień
4. Zima
STATYSTYKA
stat4u

50-lecie Czerwonych Gitar postanowili świętować także ci najmłodsi! Szkoła Podstawowa nr 16 im. Władysława Broniewskiego w Gdańsku w styczniu ogłosiła plebiscyt na najpopularniejszy hit Czerwonych Gitar. Głosy można było oddawać zarówno na karcie do głosowania, jak i na stronie internetowej szkoły. Do wspólnej zabawy zachęcone były dzieci, rodzice, a także babcie i dziadkowie, ponieważ rodzinne narady przy wyborze piosenek były niezbędne.
Szkoła ogłosiła również konkurs plastyczny inspirowany tekstami i tytułami piosenek zespołu. Wszystkie klasy losowały po jednym utworze.

Wystawa prac oraz ogłoszenie wyników plebiscytu odbędą się podczas gali finałowej 18 lutego br.  Gościem specjalnym będzie lider Czerwonych Gitar – Jerzy Skrzypczyk.

Tego dnia nastąpi m.in. wręczenie nagród, wywiad z gościem oraz wspólne odśpiewanie przez uczniów wybranych przebojów zespołu. Całe przedsięwzięcie organizuje szkoła przy udziale i pomocy Fundacji „Sopockie Korzenie”.

2 Responses to SP nr 16 w Gdańsku też świętuje 50-lecie zespołu

  • Jako, że mój poprzedni wpis skasowało, to dodam tu jedynie, że Serdecznie Pozdrawiam autorki bloga i życzę im wytrwałości w prowadzeniu go dalej.Dla Całego Zespołu Czerwone Gitary zaś najserdeczniejsze życzenia z okazji 50-lecia i jeszcze wielu lat wspólnego grania i tworzenia wciąż znakomitych, chociaż w ostatnich latach trochę niedocenianych, piosenek. Jesteście najlepszym polskim zespołem Wszechczasów. Łukasz.:)

  • Witam! bardzo się cieszę że trafiłem na tego bloga, jest dla mnie niezwykle cenny, Historia wciąż żyje i ma się świetnie:)

    Serdecznie pozdrawiam!
    Kamil.
    http://luthier.com.pl/ , https://www.facebook.com/LuthierWesolowski

ARCHIWUM