blog Justyny i Moniki

Kilka godzin temu skończył się koncert Czerwonych Gitar w Bydgoszczy. Ostatni raz muzycy odwiedzili ją w maju dwa lata temu. Sympatyków zespołu w tym mieście nie brakuje, a tegoroczny – jubileuszowy – występ w Filharmonii Pomorskiej był tego znakomitym dowodem!

Niestety, ze względów zdrowotnych, w koncercie nie uczestniczył Jerzy Kosela i w najbliższym czasie nie zobaczymy Pana Jurasa na scenie razem z naszym zespołem… Panie Jurku, życzymy dużo, dużo zdrowia i mocno trzymamy kciuki!!!

Zanim rozpoczął się koncert, bydgoska publiczność obejrzała kilkunastominutowy film, przedstawiający 50-letnią historię grupy. Jubileuszowa zabawa przy przebojach Czerwonych Gitar trwała przez około dwie godziny (choć sympatycy wyrazili chęć pozostania o wiele, wiele dłużej, by móc posłuchać wszystkich przebojów zespołu:)) Publiczność wraz z zespołem śpiewała m.in. takie hity jak „Płoną góry, płoną lasy”, „Kwiaty we włosach”, „10 w skali Beauforta”, „Takie ładne oczy”, „Tak bardzo się starałem” czy „Jeśli tego chcesz”. Bardzo ciepło został przyjęty repertuar z najnowszej płyty zespołu „Jeszcze raz”, a mianowicie piosenki  „Czerwona gitara”, „Coś przepadło”, „Trochę przed wieczorem”, „Te chwile dwie”, „Słowa”, „Samotny cygan” oraz „Jeszcze raz, pierwszy raz”. Nie zabrakło także piosenek z dwóch poprzednich płyt – „Sennego szeptu” z albumu „OK” oraz utworu „Jeszcze gra muzyka” z krążka o tym samym tytule. Po koncercie muzycy spotkali się oczywiście ze swoimi sympatykami. Był to czas na rozmowy, autografy i wspólne zdjęcia.

Dziękujemy całej ekipie za kolejną dawkę pozytywnej, muzycznej energii, fenomenalny koncert i zarazem nasze kolejne – 5-te w Bydgoszczy, a ogółem 45-te – spotkanie! :)

Nasze zdjęcia z koncertu znajdziecie pod tym linkiem:

Fot. Justyna i Monika

ARCHIWUM