blog Justyny i Moniki

Patronat nad najnowszą płytą Czerwonych Gitar „Jeszcze raz” objęło m.in. Polskie Radio Pomorza i Kujaw. W kwietniu Jerzy Skrzypczyk i Arkadiusz Wiśniewski byli gośćmi Ryszarda Lewandowskiego w audycji „Złote lata”. Muzycy opowiadali m.in. o historii zespołu, obchodach 50-lecia, nowej płycie, a także o swoich początkach przygody z muzyką, swoich instrumentach oraz pozamuzycznych pasjach. Audycja została podzielona na 4 części, łącznie trwa około 4 godzin i zawiera nie tylko rozmowę z zespołem, ale także sporą dawkę muzyki:

Przy okazji zachęcamy Was także do powrotu do lat ubiegłych i wysłuchania archiwalnych audycji z zespołem. Na stronie radia można znaleźć audycję z 2005 roku – „5 dekad Rock ‚n’ Rolla”, w której około 33 min. można posłuchać rozmowy z Arkiem Wiśniewskim przeprowadzonej podczas koncertu jubileuszowego w Sopocie z okazji 40-lecia Czerwonych Gitar. Muzyk opowiadał m.in. o swoim dołączeniu do składu zespołu w 2003 roku, historii piosenki „Senny szept” oraz swoich muzycznych wzorcach:

Warto też cofnąć się do audycji z sierpnia 1999 roku, kiedy to Czerwone Gitary były gościem Zbigniewa Pająka w studiu Polskiego Radia Radia PiK. Audycja „Rock ‚n’ Rollowe przeboje wszech czasów” trwa około dwóch godzin. Tutaj również czeka na słuchaczy nie tylko rozmowa z muzykami, ale także dużo muzyki:

ARCHIWUM