blog Justyny i Moniki

23 października ukazała się płyta „Czerwone Gitary Symfonicznie”, a dzisiaj – 28 października – Jerzy Skrzypczyk był gościem Zbigniewa Krajewskiego w „Muzycznej Jedynce”, w której opowiedział o współpracy Czerwonych Gitar z Orkiestrą Symfoników Gdańskich oraz nagranym wspólnie albumie. Zapis audycji jest dostępny na stronie radia:

Piosenka promująca nową płytę – „Historia jednej znajomości” w wersji symfonicznej – była dziś Piosenką Dnia Jedynki.

Utworu można już również posłuchać na YouTube:

Fot. Jacek Konecki/polskieradio.pl

5 Responses to O płycie „Czerwone Gitary Symfonicznie” w „Muzycznej Jedynce”

  • Oglądałam kiedyś jakiś materiał o Cz.G. Pamietam tylko wspolne wypowiedzi pana Kosseli z zona Jana (stali gdzies na dworze). Pamietacie co to byl za materiał (jaki tytuł)?

  • Ado, tym razem mamy trochę mało danych;) Na myśl przychodzi nam jednak jeden materiał, a mianowicie odcinek programu „Dzień dobry TVN”, w którym gościły Czerwone Gitary i opowiadały o dziejach utworu „Historia jednej znajomości”. Był emitowany w 2008 roku i był tam właśnie pokazywany materiał, na którym Jerzy Kosela wraz z żoną opowiadali o tej piosence. Może ten sam materiał był jeszcze gdzieś indziej pokazywany? Uprzedzamy kolejne pytanie: nagranie nie jest już dostępne na stronie programu, a czy można je jeszcze obejrzeć „nieoficjalnie” – nie wiemy ;);) A jeśli chcesz poczytać o historii utworu, zapraszamy tutaj:

    http://www.bibliotekapiosenki.pl/Historia_jednej_znajomosci (informacje dodatkowe)

    Pozdrawiamy!

  • To świetnie! Widzimy, że nagranie przeniesiono do archiwum na stronie i dlatego na blogu był nieaktywny link, ale już go podmieniamy, dzięki wielkie! Nasza pomoc jest zbędna, szukanie idzie Ci lepiej od nas…;)

  • Świetne nagranie,bardzo profesjonalnie wykonanie.Utworów słucha się bardzo przyjemnie.A sam zespół CZERWONE GITARY jest rewelacyjny i bardzo dobry.Uwielbiam ich?.

ARCHIWUM