blog Justyny i Moniki

Niewiele zespołów może świętować swoje 50-lecie. Czerwonym Gitarom to się udało! Rok 2015 minął pod znakiem Złotego Jubileuszu zespołu. A dziś – 3 stycznia 2016 roku – mija już 51 lat od dnia, w którym wszystko się zaczęło… w którym w gdańskiej kawiarni „Crystal” rozpoczęła się historia zespołu Czerwone Gitary.

W tym wyjątkowym dniu życzymy Zespołowi przede wszystkim dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, wielu entuzjastycznych spotkań z publicznością, zawsze dobrych nut w sercu oraz niegasnącego uśmiechu, który zwą muzyką duszy:)

Dziękujemy wszystkim Muzykom, którzy tworzyli lub tworzą nadal historię Czerwonych Gitar! Od 1965r. w zespole Czerwone Gitary grało łącznie 17 muzyków. Są to (kolejno na fotografii): Jerzy Skrzypczyk, Jerzy Kosela, Henryk Zomerski, Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Seweryn Krajewski, Dominik Kuta, Ryszard Kaczmarek, Jan Pospieszalski, Mieczysław Wądołowski, Wojciech Hoffmann, Arkadiusz Malinowski, Dariusz Olszewski, Arkadiusz Wiśniewski, Marek Kisieliński, Artur Chyb, Marcin Niewęgłowski.

5 Responses to To już 51 lat!

  • Niestety nadal brakuje mostu nad przepaścią co dzieli ich..

  • W życiu różnie bywa… Jednakże przejdą do historii, jeszcze gra muzyka… i cieszy kolejne pokolenia – za to im wszystkim dziękujemy z głębi naszych dusz!:)
    Pozdrawiamy serdecznie!

  • To prawda że w życiu różnie bywa.. ja ubolewam nad tym iż w PR I Muzycznej Jedynce wspominając dzień 03.01. pan redaktor pamięta tylko o tym że jest to dzień urodzin największego z nich a ‚zapomina’ że jest to również dzień powstania Czerwonych Gitar…(no chyba że coś przeoczyłem..)dlatego powtarzam że przydałby się taki most co dzieli ich bo przepaść jest coraz większa
    Pozdrawiam wszystkich

  • Najprawdopodobniej było coś w audycji PR „Muzyka przed świtem” – tak przynajmniej zapowiadano tutaj: https://www.facebook.com/jedynka/photos/a.293179099951.144748.259126564951/10153426779714952/?type=3&theater. Niestety, nie możemy potwierdzić, ponieważ samej audycji nie słyszałyśmy. Pozdrawiamy:)

  • Zycze nastepnych 50 lat! :) Beata z Wiednia

ARCHIWUM