blog Justyny i Moniki

W miniony weekend swoje święto obchodził Gdańsk, czyli miasto, w którym 52 lata temu rozpoczęła się historia Czerwonych Gitar, ponieważ to właśnie w gdańskiej kawiarni „Cristal”, 3 stycznia 1965 roku, odbyło się spotkanie założycielskie.

Budynek dawnej kawiarni „Cristal” dzisiaj, styczeń 2017
Fot. archiwum własne

Z okazji święta miasta, wczoraj po południu, na gdańskim Targu Węglowym odbył się koncert Czerwonych Gitar, stanowiący jednocześnie zwieńczenie trzydniowych uroczystości. „Historia jednej znajomości”, „Kwiaty we włosach”, „Powiedz stary, gdzieś ty był”, „Nikt na świecie nie wie”, „Senny szept” – to tylko niektóre przeboje, które opanowały tego dnia Targ Węglowy i… jeszcze bardziej rozgrzały atmosferę, gdyż o wysoką temperaturę zadbała także prawdziwie letnia aura. Z pewnością dla wielu sympatyków było to popołudnie pełne młodzieńczych wspomnień, gdyż wśród publiczności nie zabrakło osób, które pamiętają trójmiejskie początki zespołu i które dziś – tak jak pół wieku temu – przyszły bawić się przy ponadczasowych hitach Czerwonych Gitar.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z koncertu:

Fot. blog.czerwonegitary.pl

Prosimy nie kopiować i nie rozpowszechniać zdjęć bez zgody autorek.

4 Responses to Święto Miasta Gdańsk z Czerwonymi Gitarami

  • Dziękujemy za Świetną fotorelację z koncertu w Gdańsku, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć i tym samym przenieść się do czasów naszej młodości, dzięki Czerwonym Gitarom i piosenkom, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki. Dziękujemy i czekamy na kolejne relacje z koncertów. Pozdrawiamy, Jadwiga i Krzysztof z Gdańska

  • Dziękujemy za miły komentarz! Pozdrawiamy serdecznie

  • Było fantastycznie (jak zawsze zresztą). Słońce grzało mocno, a ze sceny power, energia i dźwięki muzyki pokoleń. Stałam pod samiutką sceną, wyszalałam się na jakiś czas :P Czerwone Gitary pomimo tego, że dzień wcześniej grały w Andrychowie (drugi koniec Polski – tam byli moi rodzice i również zachwyceni koncertem), to Panowie naprawdę dawali czadu na scenie w Gdańsku.
    Piosenki z dawnych lat, a zarazem te najnowsze, tworzyły świetny klimat dla wszystkich zebranych na Targu Węglowym.
    Koncert wspaniały :) Przeżycia i emocje nie do opisania!!! Było po prostu fenomenalnie. Bardzo dziękuję Czerwonym Gitarom za to, że były, są i zawsze będą w moim życiu :)

  • W takim razie życzymy jeszcze wielu okazji do zabawy na koncertach Czerwonych Gitar – w Gdańsku i nie tylko :) Dziękujemy za komentarz! Pozdrawiamy serdecznie

ARCHIWUM