blog Justyny i Moniki
HISTORIE

Trzyczęściowy cykl przedstawiający historie powstania niektórych przebojów Czerwonych Gitar:


Część I - 10 piosenek

Część II - 10 piosenek

Część III - 11 piosenek

PLAYLISTY

Zestawienia 10 przebojów Czerwonych Gitar na każdą porę roku:

1. Wiosna
2. Lato
3. Jesień
4. Zima
STATYSTYKA
stat4u

Ich piosenki towarzyszą nam podczas wielu wydarzeń życiowych: Przed pierwszym balem, przed Maturą… Przeganiają smutki w Jesienny dzień i rozganiają chmury, gdy Ciągle pada. Pomagają znów poczuć Spokój serca, gdy spotka nas Przeterminowana miłość. Dzięki ich utworom Nikt nie weźmie nam młodości. Znajome nuty przypominają nam Szkolne wspomnienia, gdy miało się -naście lat, a Kwiaty we włosach rozwiewał wiatr i w głowie była myśl, że Świat należy do nas… Jak wyglądałaby dziś historia polskiej muzyki bez Czerwonych Gitar? Na szczęście tego Nikt na świecie nie wie… Wiemy jednak, że dziś nadszedł ten Dzień jeden w roku – 3 stycznia 2018 – 53. rocznica powstania zespołu Czerwone Gitary. Choć Mija rok za rokiem, to Jeszcze gra muzyka… na scenie i w sercach fanów…

W tym wyjątkowym dniu życzymy Czerwonym Gitarom dużo zdrowia, wytrwałości i samych radosnych, inspirujących dni, dziękując jednocześnie za tę 53-letnią Historię jednej znajomości.

My z XX wieku

One Response to „Historia jednej znajomości”, która trwa 53 lata…

  • Bardzo fajnie i zgrabnie zredagowany komentarz z wplecionymi tytułami piosenek.
    Ja również dołączam się do życzeń dziękując zespołowi za lata wzruszeń
    i wspaniałe przeboje które w pamięci i w uchu są i pozostaną na zawsze, z którymi związanych jest tak wiele wspomnień.
    Czekamy na kolejne piosenki a ja też czekam na koncert w Częstochowie,który niestety w grudniu został odwołany bez jakichkolwiek wyjaśnień ze strony organizatora koncertu i samego zespołu i bez podania nowego terminu.

ARCHIWUM