blog Justyny i Moniki

Rok 2010 to bezsprzecznie rok wielkich jubileuszy. Jak zapewne pamiętacie z historii 15 lipca 1410r. rozegrała się Bitwa pod Grunwaldem. Łatwo więc obliczyć, że w bieżącym roku przypada jej 600-lecie. W związku z tym w wielu miastach Polski odbywają się różne uroczystości. Jedną z takich miejscowości był Kurzętnik, zwany też “niedoszłym Grunwaldem” gdzie wczoraj miał miejsce festyn historyczny połączony z wieczornymi koncertami gwiazd. Jedną z nich były nasze Czerwone Gitary, więc i my postanowiłyśmy wybrać się tego dnia do Kurzętnika.
Impreza odbywała się na stadionie, we znaki dawał się niemiłosierny upał, który jednak oczywiście nie przestraszył widowni, coraz liczniej gromadzącej się na boisku. Na scenie czas umilała grupa Kamida, a po nich Andrzej Koziński z zespołem. Po 20:00 przyszła pora na Ivana Komarenko z tancerzami. Nasi muzycy natomiast rozpoczęli koncert ok. 22:00. Publiczność jak zawsze doskonale bawiła się przy hitach Czerwonych Gitar m.in. “Nie zadzieraj nosa”, “10 w skali Beauforta”,” Kwiaty we włosach”, “Takie ładne oczy” i wielu innych, ale równie znakomicie przyjęła nowsze piosenki z premierową “Lecz tylko na chwilę” na czele. Niezwykły nastrój wytworzył się podczas śpiewania nostalgicznego utworu “Biały krzyż”, do którego wykonywania na występach plenerowych, tak jak wspominałyśmy już wcześniej, zespół powrócił po kilku latach. Powodem tego była tragedia w Smoleńsku oraz powódź, która nawiedziła Polskę w ostatnim czasie. Występ zakończyliśmy piosenką “Nikt na świecie nie wie”. Widownia jednak naturalnie nie pozwoliła tak szybko zejść muzykom ze sceny. Panowie zaprosili więc na bis do walca przy utworze “Niebo z moich stron”, dla przyszłych maturzystów, ale i nie tylko zaśpiewali “Maturę” (do której w przyszłym roku będzie już przecież 46-ste podejście! :) Na sam koniec swojej piosenki doczekały się Panie, bowiem to właśnie płci pięknej muzycy zadedykowali “Wezmę cię ze sobą”.

Panom należą się wielkie gratulacje za rewelacyjny, jak zawsze występ, za który bardzo dziękujemy!:)
Tak więc spędzeniem wczorajszego dnia w Kurzętniku uczciłyśmy już nasz dwudziesty koncert.

Naszą galerię możecie zobaczyć pod linkiem poniżej

Fot. Justyna i Monika

 

Mamy też, niestety, smutną wiadomość dla tych, którzy planowali wybrać się 6 sierpnia br. na występ do Sopotu, bowiem koncert został odwołany.

ARCHIWUM