blog Justyny i Moniki

Już od dawna chciałyśmy wybrać się do Szczytna – rodzinnego miasta Krzysztofa Klenczona. Plan ten udało nam się zrealizować  w tym roku, kiedy to skorzystałyśmy z okazji, że na tegorocznych Dniach i Nocach Szczytna miały zagrać Czerwone Gitary. Naszą relację z koncertu w Szczytnie podzieliłyśmy na dwie części. Dzisiejsza dotyczyć będzie naszej wycieczki po mieście, na którą wybrałyśmy się pierwszego dnia.  Podczas niej zwiedzałyśmy miejsca ważne dla wszystkich fanów Krzysztofa Klenczona – miejsca których nie można ominąć, przebywając w rodzinnej miejscowości artysty.

Naszą wyprawę rozpoczęłyśmy od udania się pod dom przy ul. 3 maja 8, w którym muzyk mieszkał w latach: 1950-1968. To właśnie tam stworzył wiele swoich niezapomnianych przebojów m.in. “Maturę” czy “Kwiaty we włosach”. Na białej kamienicy w 2007 roku powieszona została pamiątkowa tablica ufundowana przez grupę przyjaciół z Częstochowy zafascynowanych muzyką Krzysztofa Klenczona przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Szczytnie oraz Stowarzyszenia Muzycznego “Christopher”.

     

Następnie wybrałyśmy się pod dwa pomniki poświęcone muzykowi. Jeden z nich znajduje się przed Miejskim Domem Kultury przy ul. Polskiej, a kolejny odsłonięto w 2009 roku niedaleko Muzeum Mazurskiego:

         

 W pobliżu muzeum można wybrać się także na Skwer Krzysztofa Klenczona:

 Jednak chyba najważniejszym i najbardziej poruszającym punktem naszej wycieczki było pójście na cmentarz, na którym spoczywa tragicznie zmarły artysta.

  Z pewnością na zawsze pozostanie nam w pamięci wycieczka po Szczytnie – mieście, w którym Krzysztof Klenczon “spędził młodzieńcze lata, uzyskał maturę i wyruszył w świat z gitarą”.

Jutro natomiast będziecie mogli przeczytać naszą relację z sobotniego występu Czerwonych Gitar, a następnie obejrzeć galerię, zatem zapraszamy!

ARCHIWUM