blog Justyny i Moniki

Boże Narodzenie już tuż, tuż… Magię zbliżających się Świąt można było szczególnie poczuć w minioną niedzielę – 19 grudnia – w Kościele Garnizonowym w Toruniu, w którym Czerwone Gitary zagrały na czternastym Koncercie Świątecznym zorganizowanym przez Caritas Diecezji Toruńskiej. Z wielką przyjemnością uczestniczyłyśmy w tym pięknym, wyjątkowym występie zespołu.
W to grudniowe, niedzielne popołudnie tłumy sympatyków zmierzały do Kościoła św. Katarzyny, by wysłuchać przebojów Czerwonych Gitar oraz pastorałek i kolęd w ich wykonaniu. Gdy już nie było wolnych ławek, publiczność zajmowała także boczne nawy oraz  miejsca na chórze. Uroczystość zgodnie z planem rozpoczęła się o godz. 15:00. Zanim jednak Muzycy zawładnęli sceną, zbudowaną specjalnie na koncert, przedstawiciele Caritasu na czele z Dyrektorem – Ks. Danielem Adamowiczem, wręczyli zasłużonym statuetki Cor Bonum i krótko podsumowali tegoroczną działalność organizacji. Muzycy pojawili się ok. 15:30, tym razem wchodząc na scenę wspólnie. Po przedstawieniu Panowie zapowiedzieli, że koncert zostanie podzielony na trzy części. Rozpoczęli go od swoich przebojów, wykonując utwór “Historia jednej znajomości”. Następnie przyszedł czas na blok piosenek. Po jego zakończeniu zaczęła się druga część występu, a mianowicie: wykonanie kolęd i pastorałek. Wysłuchaliśmy utworów takich jak: “Dzień jeden w roku” z płyty “Kolędy i Pastorałki” (2004r.), “Cicha noc”,  “Jezus Malusieńki” czy “Pójdźmy wszyscy…”. Tę ostatnią kolędę zespół wykonał w dość nietypowej, aczkolwiek bardzo ciekawej i żywej aranżacji. Panowie zaśpiewali też “Przybieżeli do Betlejem”. Tutaj zadaniem publiczności było odgadnięcie z  jakiego znanego hitu pochodziła przygrywka wykorzystana w  aranżacji do tej kolędy. Oczywiście nie stanowiło to problemu dla Fanów i publiczność zgodnie rozpoznała tam nuty ze szlagieru “Takie ładne oczy”.  Zespół wykonał również  “Lulajże Jezuniu”, oraz jeszcze dwie pastorałki ze wspomnianego wcześniej albumu, a mianowicie: “Leć kolędo” oraz “Mija rok”. Piosenką “Trzecia miłość- żagle” rozpoczęła się kolejna część koncertu, w której wysłuchaliśmy reszty największych przebojów grupy, czyli m.in.: “Płoną góry, płoną lasy”, “Sennego szeptu”, “Lecz tylko na chwilę”, “10 w skali Beauforta”, “Powiedz stary gdzieś Ty był”, “Nie spoczniemy” czy “Tak bardzo się starałem”. Półtoragodzinny występ został nagrodzony gorącymi brawami i owacjami. Na bis dla toruńskiej publiczności Panowie zagrali “Maturę”.
Podsumowując niedzielny koncert możemy śmiało za Czerwonymi Gitarami powiedzieć, że był to dzień “…bardzo ciepły, choć grudniowy…”, a przepiękne dekoracje parafii dopełniały ciepłą i świąteczną atmosferę. Nastrój jaki panował tego wieczoru był naprawdę wyjątkowy!  Poniżej kilka naszych zdjęć:

Fot. Justyna i Monika
Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autorek zabronione.


ARCHIWUM