blog Justyny i Moniki

Consuela, Anna, Lili,  Ewa, Ludka, Janka… – śpiewają w swoich znanych przebojach Czerwone Gitary i właśnie te hity zespół zadedykował wczoraj – 5 marca – wszystkim Paniom podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet w Grudziądzu, na którym i nam udało się pojawić.
Już około 18:00 – na godzinę przed rozpoczęciem imprezy – przed Halą Widowiskowo – Sportową zaczęły gromadzić się pierwsze tłumy. Po wejściu każda Pani została przywitana czerwonym balonem w kształcie serca. Natomiast Panowie mogli podarować swoim Partnerkom kwiaty. Trybuny zapełniały się w bardzo szybkim tempie, a w międzyczasie na dole trwały ostatnie techniczne przygotowania do występów. Przed Czerwonymi Gitarami – o godz. 19:00 – scenę znanymi polskimi przebojami rozgrzewała grupa Grudziądzkie Dinozaury. Apogeum imprezy nastąpiło godzinę później, kiedy to publiczność do wspólnej zabawy porwali nasi Muzycy. Panowie ubrani w  T-shirty, białe garnitury i czerwone trampki zawojowali żeńską częścią widowni, ale oczywiście nie tylko! Doskonale bawili się wszyscy bez względu na płeć czy wiek, bo któż nie zna hitów Czerwonych Gitar? Cała hala śpiewała szlagiery takie jak: “Ciągle pada”, “Dozwolone od lat 18”, “Kwiaty we włosach” czy ” Takie ładne oczy”. Gromkimi oklaskami została przywitana, znana już doskonale Fanom, nowa piosenka “Lecz tylko na chwilę”. Natomiast, tak jak wyżej wspomniałyśmy, niespodzianką dla Pań, którym Muzycy złożyli również najserdeczniejsze życzenia, był blok piosenek, w których występują imiona żeńskie. Jednak Panowie też nie czuli się pokrzywdzeni, bo z kolei dla nich zespół wykonał utwór “Powiedz stary, gdzieś Ty był”. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i 46. podejście do “Matury” stanowiło uwieńczenie wczorajszego występu.
Z pewnością jednak każda z obecnych tam wczoraj Pań, tak jak i my, na zawsze zapamięta ten Dzień Kobiet, bo przecież wszystkie marzymy, by w tak wyjątkowy sposób móc uczcić swoje święto! :)

Poniżej kilka naszych fotek:

Fot. Justyna i Monika

ARCHIWUM