blog Justyny i Moniki

“…Wróćmy na jeziora,
Na samotny brzeg.
Zostań tu, gdzie las i woda,
Masztów cichy śpiew…”

Każdy z nas zna słowa tej znanej piosenki Czerwonych Gitar. Przytoczyłyśmy je, ponieważ jedno z takich, co prawda nie mazurskich, ale równie malowniczych jezior, znajduje się w Wielu na Kaszubach. Miejscowość ta znana jest nam już od najmłodszych lat, dlatego z przyjemnością znów ją odwiedziłyśmy przy okazji wczorajszego koncertu Czerwonych Gitar. Warto wspomnieć, że w Wielu znajduje się również Kalwaria Wielewska będąca celem licznych pielgrzymek.
Sobotni występ zespołu należał do wyjątkowych, ponieważ był dedykowany błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Wiele przywitało nas około godz. 19:00 piękną, słoneczną pogodą i tłumem ludzi. Z racji, że do koncertu pozostało jeszcze trochę czasu, z chęcią przeszłyśmy się po znajomej okolicy. W międzyczasie na scenie trwała próba techniczna zespołu. Występ rozpoczął się około godz. 20:00. Wielewska publiczność bawiła się tego wieczoru przy takich przebojach jak: “Historia jednej znajomości”, “Kwiaty we włosach”, “10 w skali Beauforta”, “Licz do stu”, “Nie zadzieraj nosa”, “Takie ładne oczy” czy “Tak bardzo się starałam”. Nie zabrakło oczywiście lubianego przez wszystkich bloku piosenek. Ciepło przyjęto też nowsze hity: “Senny szept”, “Lecz tylko na chwilę” oraz “Wezmę cię ze sobą”. Podczas koncertu nie zabrakło dwóch wzruszających momentów. Pierwszym z nich było wykonanie przez Muzyków utworu “Ave Maryja” dedykowanego Janowi Pawłowi II. Drugim – zagranie piosenki “Biały krzyż” autorstwa Krzysztofa Klenczona, od którego śmierci mija w tym roku 30 lat, dla zmarłego Henryka Zomerskiego.
Po koncercie zespół jak zawsze nie odmówił fanom autografów czy wspólnej fotki.

Oczywiście przygotowałyśmy dla Was fotorelację z koncertu. Tym razem jednak, by oglądanie fotek było sprawniejsze i szybsze postanowiłyśmy zamieścić je na PICASA WEB ALBUMS. Dzięki temu możemy również udostępnić Wam o wiele więcej zdjęć niż zwykle.

Naszą fotogalerię składającą się ze 100 fotek, obejrzycie pod poniższym linkiem:


Fot. Justyna i Monika

Prosimy nie kopiować i nie rozpowszechniać zdjęć bez zgody autorek

ARCHIWUM