blog Justyny i Moniki

W tym roku mija dokładnie 50 lat odkąd otwarty został sopocki klub Non Stop. Choć obecnie już nie funkcjonuje, to na zawsze pozostanie już legendarnym miejscem, w którym narodził się polski big-beat. To przecież właśnie tam zdobywały popularność Czerwone Gitary.
Już 17 lipca z okazji tego jubileuszu w Sopocie, na placu – w miejscu gdzie dawniej funkcjonował Non stop – odbędzie się szereg atrakcji. Wśród nich m.in. giełda płyt winylowych i kiermasz pamiątek. Nie zabraknie też uczty muzycznej. Wszystkie szczegóły przedstawi Wam Fundacja Sopockie Korzenie:

Tymczasem trochę wcześniej zaplanowana jest także konferencja prasowa w klubie Bohema Jazz w Gdyni. W jej programie znajduje się m.in. wręczenie nagród Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska, Prezydenta Miasta Gdyni i Prezydenta Miasta Sopotu, którą odbierze także rodzina zmarłego Henryka Zomerskiego. Promowana będzie też płyta “Nie przejdziemy do historii”. Zaplanowane jest też spotkanie z legendami polskiego rocka i big-beatu. Całość poprowadzi Wojciech Korzeniowski i Marian Zacharewicz.

ARCHIWUM