blog Justyny i Moniki

Co roku w sierpniu do Płowiec koło Radziejowa przyjeżdżają tłumy gości. Tradycją bowiem stała się już tam inscenizacja legendarnej bitwy pod Płowcami z 1331r, kiedy to oddziały krzyżackie stoczyły walkę z wojskami polskimi Władysława Łokietka. W tym roku w niedzielę – 21 sierpnia – odbyła się już jubileuszowa X inscenizacja tejże bitwy. Jednak tak się złożyło, że nie był to jedyny jubileusz celebrowany tego dnia… Mianowicie my również miałyśmy w tę niedzielę małą rocznicę w postaci naszego 30. koncertu Czerwonych Gitar:)
Impreza w Płowcach trwała już od godzin porannych. Z kolei inscenizacja bitwy przewidziana była na godz. 16:00 i trwać miała około półtorej godziny. W okolicach godz. 19:00 pod sceną zaczęło się już robić tłoczno. Czas publiczności umilały zespoły muzyczne, można też było zdobyć atrakcyjne nagrody w konkursach. Gdy na scenie pojawiły się Czerwone Gitary tłumy sięgały już pod pomnik upamiętniający bitwę! Jak przyznali w rozmowie z nami sami organizatorzy w naszym zespole po prostu jest coś takiego, co sprawia, że ich koncerty przyciągają ogromne rzesze sympatyków. Ta dewiza znakomicie sprawdziła się w niedzielny wieczór w Płowcach. Muzycy zawojowali swoimi przebojami zgromadzoną widownię. Warto wspomnieć, że zespół znów śpiewa na koncertach piosenkę “Tańczyła jedno lato”, a roztańczonych pań (i nie tylko!) na pewno tego dnia nie brakowało! Czerwone Gitary jak zawsze dały z siebie wszystko.

Tak więc stuknęła nam już koncertowa trzydziestka:) Same nie wiemy, kiedy to tak szybko minęło. Jednak jedno wiemy na pewno, było to wspaniałych prawie 6 lat i mamy nadzieję, (jesteśmy pewne! :) że przed nami jeszcze wiele takich fantastycznych koncertów. Dziękujemy serdecznie muzykom i całej ekipie za już trzydziesty wspólny i jak zawsze znakomity koncert. Dziękujemy za trzydzieści tak wyjątkowo mile spędzonych dni, za poświęcany nam czas, wszystkie rozmowy, ciepłe słowa i ogromne wsparcie w prowadzeniu bloga.

Podziękowania składamy też organizatorom za zorganizowanie tak świetnej imprezy i zaproszenie Czerwonych Gitar. W szczególności dziękujemy Panu Januszowi z Agencji Reklamowej RLV z Ciechocinka, którego miałyśmy przyjemność wczoraj poznać. Jak udało nam się wspólnie ustalić, był to już co najmniej czwarty koncert Cz.G. organizowany przez Agencję RLV, na którym byłyśmy i na pewno nie ostatni! :)

Dziękujemy też oczywiście wspaniałej publiczności w Płowcach za fantastyczną wspólną zabawę.

Serdecznie zapraszamy Was do obejrzenia naszego jubileuszowego fotoreportażu z Płowiec:) Poniżej mała zapowiedź tego, co znajdziecie w galerii na Picasa Web Albums:

Fot. Justyna i Monika
Prosimy nie kopiować i nie rozpowszechniać zdjęć bez zgody autorek

ARCHIWUM