blog Justyny i Moniki

Podczas ubiegłego weekendu Czerwone Gitary zawitały do trzech miast. Ostatnią sierpniową trasę rozpoczęły od wizyty w Koninie na Derbach Kabaretowo – Estradowych w piątek – 26 sierpnia. Impreza ta na dobre wpisały się już w ramy miejskiego kalendarza imprez. Jak co roku przez kilka godzin zgromadzona publiczność zaśmiewała się, oglądając znane i lubiane kabarety. Na scenie amfiteatru “Na skarpie” zaprezentowali się: Kabaret Młodych Panów, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Neo-nówka oraz grupa specjalna Marcina Dańca, który wcielił też w rolę prowadzącego imprezę. Po tym kabaretonie konińską sceną zawładnęły Czerwone Gitary, które przypomniały wszystkim swoje legendarne przeboje. Pod poniższym linkiem znajdziecie galerię z tego wydarzenia:

W sobotę – 27 sierpnia – przy hitach naszego zespołu świętowało Nisko. Obchody dni miasta zostały tam połączone ze Świętem Chleba. Na kilkutysięczną widownię zgromadzoną tego dnia na stadionie “Sokół” czekała tam zatem zarówno uczta dla podniebienia, jak i dla ucha. Fotki z imprezy pojawiły się na stronie:

Natomiast w niedzielę muzycy odwiedzili swoich sympatyków z Rudnej, którzy, tak jak już wcześniej wspominałyśmy, na koncert Czerwonych Gitar oczekiwali już w zeszłym roku. Jednak Dożynki Gminne zostały wtedy odwołane z powodu powodzi, która dotknęła w ubiegłym roku mieszkańców Dolnego Śląska. Na szczęście fani zespołu doczekali się występu swoich idoli rok póżniej – na tegorocznej edycji imprezy. By obejrzeć fotoreportaż odwiedźcie oficjalną witrynę gminy Rudna:

ARCHIWUM