blog Justyny i Moniki

Rozdział 2012 roku dobiega już końca. Przed nami kolejny, nowy i jeszcze pusty rozdział roku 2013. Jednak zanim go otworzymy i zapiszemy nowymi wydarzeniami powróćmy jeszcze na chwilę do minionych dwunastu miesięcy i przypomnijmy sobie, co wydarzyło się od stycznia:
Rok 2012 Czerwone Gitary przywitały z mieszkańcami Jeleniej – Góry. 16 stycznia zespół powtórzył ubiegłoroczny Koncert Wspomnień dedykowany Krzysztofowi Klenczonowi. Tym razem występ odbył się w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Gośćmi grupy byli: Dumitru Harea, Wojciech Hoffmann oraz zespół wokalny Meritum z Leżajska. Koncert, podobnie jak jego poprzednik w Warszawie, odniósł spektakularny sukces! Pod koniec stycznia Czerwone Gitary wyruszyły w tournee po Ameryce Północnej, w trakcie którego zagrały aż 22 koncerty dla amerykańskiej Polonii. Do Polski muzycy powrócili dopiero w marcu. W sezonie letnim, który trwał od maja do września muzycy co weekend odwiedzali swoich fanów w różnych miastach. W tym czasie zespół odbył też trzy nadmorskie tournee. W tym roku legendarnych hitów grupy mogli posłuchać nie tylko fani w Polsce, gdyż oprócz  odwiedzin amerykańskiej Polonii, muzycy zawitali także na Litwę, a 11 listopada po raz czwarty w historii zagrali koncert w niemieckiej Hali Arena. Miesiąc później wystąpili też dla swoich fanów w Hannover w Niemczech. Oprócz tego sezon jesienno-zimowy minął pod znakiem koncertów w domach kultury i halach widowiskowych w całej Polsce.
Już jutro ostatni koncert zespołu w tym roku. Po udanym styczniowym występie w  Teatrze Muzycznym w Gdyni zespół powróci tam właśnie w ostatni dzień roku, tym razem po to, by wraz z gdyńską publicznością przywitać 2013 rok na Skwerze Kościuszki.

Zespołowi Czerwone Gitary oraz wszystkim sympatykom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Oby nadchodzący 2013 rok był co najmniej taki, a najlepiej  jeszcze lepszy niż ten, który jutro pożegnamy. Szampańskiej zabawy sylwestrowej!

ARCHIWUM