blog Justyny i Moniki

Wczorajszym koncertem w sopockiej Operze Leśnej Czerwone Gitary zakończyły letni sezon koncertowy 2013. W tym roku zespół zainaugurował go występem w Wilnie – 18 maja, jednak pierwszy plenerowy koncert muzycy zagrali dzień później w Białej.
W trakcie tych kilku miesięcy zespół odwiedził kilkadziesiąt miejscowości. Przeboje Czerwonych Gitar zabrzmiały na żywo m.in. w Rzeszowie, Warszawie, Jaśle, Częstochowie, Sławie i Dobrodzieniu. Muzycy nie zapomnieli też oczywiście o swoich sympatykach z Wybrzeża i zawitali w tym roku do Darłówka, Międzyzdrojów oraz dwukrotnie do Kołobrzegu. 22 czerwca zespół udał się do Pułtuska na I Festiwal im. Krzysztofa Klenczona. Natomiast w dniach 21-23 sierpnia przebywali w Mińsku na Białorusi, gdzie zostali zaproszeni na Międzynarodowy Festiwal Chórów. Przy okazji odwiedzin w różnych miastach muzycy gościli w studiach kilku lokalnych stacji radiowych. Sympatycy zespołu mogli posłuchać audycji z zespołem m.in. na antenie Radia Olsztyn, Radia Rzeszów czy Radia Centrum. W tym sezonie wszystkie najważniejsze informacje oraz zdjęcia z tras docierały do sympatyków błyskawicznie prosto od samego zespołu dzięki oficjalnemu profilowi na Facebooku.

Choć sezon letni już się zakończył, to wcale nie oznacza, że teraz Czerwone Gitary będą grały mniej koncertów. Wręcz przeciwnie – do końca grudnia zespół póki co ma w planach jeszcze około 20 występów w całej Polsce, a na tym z pewnością jeszcze nie koniec!

ARCHIWUM