blog Justyny i Moniki

“Jesień idzie ku mnie przez park…” – śpiewają Czerwone Gitary w jednej ze swoich piosenek. Wraz z jesienią nadszedł koniec sezonu, jednak my przypomnijmy sobie w skrócie ostatnie miesiące, w trakcie których – można śmiało powiedzieć – że zespół zjeździł Polskę od morza aż po same Tatry!:)

W pierwszą trasę Czerwone Gitary wyruszyły już 1 maja i od tamtej pory odwiedziły między innymi takie miasta jak: Polkowice, Poznań, Strzelce Opolskie, Drohiczyn, Lublin, Skierniewice czy Skarżysko-Kamienną, gdzie zagrały na dużej imprezie plenerowej zorganizowanej przez Radio FAMA.  Zespół był także jedną z gwiazd tegorocznych Dni i Nocy Szczytna. Przeboje Czerwonych Gitar rozbrzmiewały zarówno w górach – w Zakopanem – jak i nad morzem – w Ustroniu Morskim, Kołobrzegu, Międzyzdrojach i Rewalu. Muzycy dwukrotnie zagrali dla swoich fanów w Niemczech i również dwa razy wystąpili na scenie amfiteatru w Płocku. Drugi występ odbył się 15 sierpnia w ramach festiwalu “Disco pod Gwiazdami” transmitowanego przez Telewizję Polsat.

Sezon już się zakończył, ale z pewnością znów “szybko przyjdzie wiosna i żar, lato i wakacje…”! A teraz przed nami równie ciekawy okres jesienno – zimowy.

ARCHIWUM