blog Justyny i Moniki

Już dziś pożegnamy rok 2014. Powróćmy jednak jeszcze pamięcią do najważniejszych wydarzeń, które przyniósł nam mijający rok.

Już sam styczeń obfitował w wiele ważnych wydarzeń! Pierwszy koncert, na którym Czerwone Gitary zagrały nie tylko swoje największe przeboje, ale także kolędy i pastorałki, odbył się w Skarszewach. Tydzień później  – 12.01 – muzycy wystąpili na Koncercie Noworocznym w Berlinie. Również w styczniu wspaniałe wyróżnienie spotkało lidera zespołu – Jerzego Skrzypczyka. Pan Jerzy we wtorek – 14.01 – został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi dla osób zasłużonych w pielęgnowaniu i promowaniu polskiej kultury. Uroczystość wręczenia odbyła się w Pałacu Prezydenckim. W tym samym miesiącu mogliśmy poznać pierwszą piosenkę, promującą nową płytę “Jeszcze raz”. Nosi ona tytuł “Trochę przed wieczorem”. Skomponował ją Mieczysław Wądołowski,  a tekst napisał Łukasz Kleszowski. 2 lutego w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbył się drugi koncert z cyklu “Czerwone Gitary Symfonicznie”. W marcu zespół zrobił swoim fanom kolejną muzyczną niespodziankę, przedstawiając drugi singiel – “Coś przepadło”. Tym razem jego autorami są Arkadiusz Wiśniewski (tekst i muzyka) oraz Dariusz Olszewski (muzyka). 1 maja zespół rozpoczął letnią trasę koncertową, która trwała do końca września. W jej trakcie muzycy odwiedzili kilkadziesiąt miejsc w Polsce, dwukrotnie zagrali także dla sympatyków w Niemczech. Czerwone Gitary zawitały m.in. do rodzinnego miasta Krzysztofa Klenczona na tegoroczne Dni i Noce Szczytna, były jedną z gwiazd festiwalu “Disco pod Gwiazdami” emitowanego w Telewizji Polsat, a także wystąpiły na plenerowej imprezie zorganizowanej przez Radio Fama. Jesień również była dla zespołu pracowitym okresem. W październiku Czerwone Gitary zagrały m.in. koncert w ramach cyklu Radia Lublin – “Strefa Dobrej Muzyki”, a na początku grudnia po raz drugi w tym roku wystąpiły na scenie zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca.  Tym razem muzycy byli gwiazdą koncertu “Łączymy pokolenia – Barbórka 2014″. Właśnie na tym koncercie  po raz pierwszy wystąpił z zespołem nowy muzyk – Marcin Niewęgłowski. Do października z zespołem występował Artur Chyb. Tuż po Świętach Bożego Narodzenia Czerwone Gitary wyleciały do Ameryki, gdzie czeka ich kilkutygodniowa trasa po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

W tym roku Czerwone Gitary kończyły także nagrywanie nowej płyty oraz przygotowywały się do jubileuszu 50-lecia, pod którego znakiem upłynie rok 2015!

Kochani, życzymy Wam fantastycznej, niezapomnianej zabawy sylwestrowej! Niech będzie ona zapowiedzią tego, co nas czeka w tym wyjątkowym, nadchodzącym roku, który będzie obfitował w wiele ważnych wydarzeń. Życzenia te ślemy do wszystkich Was, a także prosto do Chicago, gdzie w Avalon Banquets 2014 rok będzie dziś żegnany przy wtórze przebojów Czerwonych Gitar!:)

ARCHIWUM