blog Justyny i Moniki

Kilka godzin temu skończył się koncert Czerwonych Gitar w Bydgoszczy. Ostatni raz muzycy odwiedzili ją w maju dwa lata temu. Sympatyków zespołu w tym mieście nie brakuje, a tegoroczny – jubileuszowy – występ w Filharmonii Pomorskiej był tego znakomitym dowodem!

Niestety, ze względów zdrowotnych, w koncercie nie uczestniczył Jerzy Kosela i w najbliższym czasie nie zobaczymy Pana Jurasa na scenie razem z naszym zespołem… Panie Jurku, życzymy dużo, dużo zdrowia i mocno trzymamy kciuki!!!

Zanim rozpoczął się koncert, bydgoska publiczność obejrzała kilkunastominutowy film, przedstawiający 50-letnią historię grupy. Jubileuszowa zabawa przy przebojach Czerwonych Gitar trwała przez około dwie godziny (choć sympatycy wyrazili chęć pozostania o wiele, wiele dłużej, by móc posłuchać wszystkich przebojów zespołu:)) Publiczność wraz z zespołem śpiewała m.in. takie hity jak “Płoną góry, płoną lasy”, “Kwiaty we włosach”, “10 w skali Beauforta”, “Takie ładne oczy”, “Tak bardzo się starałem” czy “Jeśli tego chcesz”. Bardzo ciepło został przyjęty repertuar z najnowszej płyty zespołu “Jeszcze raz”, a mianowicie piosenki  “Czerwona gitara”, “Coś przepadło”, “Trochę przed wieczorem”, “Te chwile dwie”, “Słowa”, “Samotny cygan” oraz “Jeszcze raz, pierwszy raz”. Nie zabrakło także piosenek z dwóch poprzednich płyt – “Sennego szeptu” z albumu “OK” oraz utworu “Jeszcze gra muzyka” z krążka o tym samym tytule. Po koncercie muzycy spotkali się oczywiście ze swoimi sympatykami. Był to czas na rozmowy, autografy i wspólne zdjęcia.

Dziękujemy całej ekipie za kolejną dawkę pozytywnej, muzycznej energii, fenomenalny koncert i zarazem nasze kolejne – 5-te w Bydgoszczy, a ogółem 45-te – spotkanie! :)

Nasze zdjęcia z koncertu znajdziecie pod tym linkiem:

Fot. Justyna i Monika

ARCHIWUM