blog Justyny i Moniki

31 lipca w sopockiej Operze Leśnej podczas koncertu “Czerwone Gitary Symfonicznie” tym razem gościnnie wystąpią także inni artyści. Na scenie pojawią się:

Jacek Stachursky (wł. Jacek Łaszczok) – wokalista, kompozytor, autor tekstów, jeden z najpopularniejszych polskich artystów wykonujących muzykę pop i dance. Kto nie zna jego przebojów takich jak “Zostańmy razem”, “Typ niepokorny” czy “Z każdym Twym oddechem”, który w roku 2006 przyniósł mu Słowika Publiczności na Festiwalu w Sopocie. W ubiegłym roku na rynku ukazał się jego album “Moje zakazane przeboje”, a niedawno Stachursky zaprezentował swój najnowszy utwór “Jeszcze raz”.

Rezerwat – legendarna grupa rockowa lat 80-tych i 90-tych założona przez Andrzeja Adamiaka. Ostatnia płyta formacji ukazała się w 1987 roku, jednak już wkrótce swoją premierę będzie miał ich najnowszy album “Dotykaj”. Dziś na koncertach Rezerwatu można usłyszeć nie tylko kultowe przeboje zespołu takie jak “Obserwator” czy “Zaopiekuj się mną”, lecz także całkiem nowy materiał.

Sarsa (wł. Marta Markiewicz) – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, gra na gitarze, instrumentach klawiszowych i ukulele. Zachwycała swoimi występami w V edycji “The Voice od Poland”. Dziś jej singiel “Naucz mnie” zapowiadający debiutancką płytę “Zapomnij mi”, podbija wszystkie listy przebojów. Artystka otrzymała 3 nominacje do nagród Eska Music Awards 2015, a dniach 17-18 lipca reprezentowała Polskę na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w Karlshamn w Szwecji, na którym zdobyła Nagrodę Publiczności.

Kreuzberg –  zespół założony w 2013 roku, zafascynowany artystycznym klimatem i wielokulturowością Berlina. Tworzą go czterej muzycy: Jurand Wójcik, Grzegorz Palka, Bartosz Szwed i Ziemowit Rybarkiewiz. Kwintesencję ich brzmienia stanowi nu-grunge połączony z pop-rockiem. Takimi utworami jak “Drzewo Nadziei” czy “Niecierpliwa” zjednali sobie rzesze fanów w całej Polsce, a obecnie pracują nad swoją drugą płytą.

Piotr Salata – wokalista, kompozytor, w 2002 roku oczarował całą Polskę swoimi występami z programie TVN “Droga do Gwiazd”, którego został zwycięzcą. Po wygranej w 2006 roku w prestiżowym konkursie “Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych” w Zamościu nawiązał współpracę z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce. W 2012 roku nakładem Universal Music Polska ukazała się jego debiutancka płyta “Czuła gra”.

Weronika Korthals – wokalistka, kompozytorka, producentka muzyczna, już od najmłodszych lat występowała na scenie, laureatka “Szansy na sukces” w programie z repertuarem Violetty Villas w roku 1999. Ma na swoim koncie dwie solowe płyty inspirowane folklorem kaszubskim: “Na Wiedno” i “Velevetka”, a już w tym roku ma ukazać się kolejna. Zapowiada ją piosenka “Do dna”, którą zaśpiewała razem z Grzegorzem Skawińskim oraz utwór “Moknę”.

Marcin Kindla – wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny.  W 2011 po rozwiązaniu zespołu KINDLA rozpoczął karierę solową. W 2012 roku wykonując singiel “Jeszcze się spotkamy” w duecie z Piotrem Kupichą, zdobył główną nagrodę na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w Karlshamn. Utwór został również doceniony podczas 49 KFPP w Opolu: II miejscem w konkursie SUPERPREMIERY oraz nagrodą Superpremiera SUPER EXPESSU. Jako kompozytor oraz producent angażuje się w wiele projektów muzycznych, a sam pracuje nad nową płytą.

Marcin Molendowski – młody wokalista, uczestnik I edycji “Bitwy na Głosy” w drużynie Macieja Miecznikowskiego oraz V edycji “The Voice of Poland” w drużynie Edyty Górniak. Swój warsztat doskonalił m.in. pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. Triumfował w wielu konkursach i przeglądach muzycznych. W lipcu 2015 roku zaprezentował swój pierwszy singiel “Głupie serce” zwiastujący debiutancki album.

Czerwonym Gitarom towarzyszyć będzie na scenie Orkiestra Symfoników Gdańskich założona w roku 2004, tworzona przez wybitnych muzyków, głównie absolwentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Orkiestra bierze czynny udział nie tylko na scenie artystycznej Trójmiasta, ale także poza jego granicami. Jej dyrektorem artystycznym jest Andrzej Szczypiorski – dyrygent, kompozytor, aranżer oraz muzyk instrumentalista.

Czerwone Gitary i ich przeboje w nietuzinkowych aranżacjach, znakomici goście i niepowtarzalny klimat sopockiej Opery Leśnej – to wszystko zwiastuje wyjątkowy, niezapomniany wieczór! W Sopocie można zobaczyć wiele plakatów i billboardów, zapowiadających koncert… firma New Line Music już rozpoczęła odliczanie dni… a my się przyłączamy! :)

ARCHIWUM