blog Justyny i Moniki

Tegoroczny Dzień Kobiet już za nami i jak co roku Czerwone Gitary zagrały koncerty dedykowane Paniom – tym razem w Zabrzu i Janikowie. Na Śląsk zespół zawitał w niedzielę – 6 marca, a drugie miasto odwiedził już 8 marca. W tym miejscu warto wspomnieć, że Czerwone Gitary występowały w Janikowie 7 lat temu. 27 czerwca 2009 roku zespół był gwiazdą Dni Janikowa, odbywających się na stadionie miejskim, obok którego dziś znajduje się Hala Widowiskowo – Sportowa (została oddana do użytku kilka temu). To właśnie w niej odbył się wczorajszy koncert. Naszą pierwszą wizytę w Janikowie do dziś fantastycznie wspominamy i mile się złożyło, że w tym roku – niewielkie, lecz sympatyczne – Janikowo przyniosło kolejne świetne koncertowe wspomnienia:)

Choć, ze względu na szczególną datę koncert odbył się we wtorek, sympatycy zespołu tłumnie przybyli do hali. Czerwone Gitary porwały janikowską publiczność do wspólnej zabawy punktualnie o 18:00. Muzycy bardzo szybko zdobyli serca nie tylko płci pięknej zgromadzonej na widowni, ale całej publiczności, która w chęcią śpiewała wspólnie z nimi takie hity  jak “Historia jednej znajomości”, “Kwiaty we włosach”, “Jeśli tego chcesz” czy “Nikt na świecie nie wie”. Cieszy nas także, że w repertuarze od sylwestra znajduje się wiązanka utworów grupy The Beatles. Sympatycy zespołu mogą sobie przypomnieć trzy utwory legendarnej czwórki z Liverpoolu: “From me to you”, “All my loving” oraz “Can’t buy me love”. W trakcie występu nie zabrakło oczywiście życzeń dla wszystkich kobiet od zespołu. Dźwięki “Matury” i “Portu”, które rozbrzmiały na bis, zakończyły to muzyczne święto Pań, choć oczywiście po koncercie każdy fan mógł liczyć na autograf czy wspólne zdjęcie, a chętnych nie brakowało!:)

Piękne dzięki Panowie za ten koncertowy Dzień Kobiet!:)

Dla przypomnienia zachęcamy również do obejrzenia naszych zdjęć ze wspomnianego koncertu w 2009 roku – można je znaleźć TUTAJ.

…a następnie oczywiście zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wczorajszego występu:

Prosimy nie kopiować i nie rozpowszechniać zdjęć bez zgody autorek.

ARCHIWUM