blog Justyny i Moniki

Długo zastanawiałyśmy się, jak podsumować mijający 2020 rok… Miał być wyjątkowy z powodu obchodów 55-lecia Czerwonych Gitar… z pewnością był niezwykły, ale – niestety – zupełnie inny niż początkowo się zapowiadało…

Zaczął się ciekawie premierą piosenki “Rock’n’roll” (muz. Jerzy Skrzypczyk, sł. Łukasz Kleszowski) oraz wizytą Czerwonych Gitar z programie “Mamma mia” na antenie Polsat Rodzina. W międzyczasie na stronie zespołu pojawiła się jubileuszowa trasa koncertowa. Rozpoczęła się w lutym. 8 marca Panowie wystąpili jeszcze z okazji Dnia Kobiet w Słupsku, a potem… wszystko się zmieniło… Pandemia znacząco wpłynęła nie tylko na nasze życie codzienne, ale pozmieniała również jubileuszowe plany koncertowe Czerwonych Gitar.

Koncerty zaplanowane na wiosnę zostały przeniesiona na jesień, letnia trasa została odwołana/przeniesiona na inne terminy. Jednak 28 czerwca zespół był jedną z gwiazd imprezy „Lato, Muzyka, Zabawa. Wakacyjna Trasa Dwójki” w Nowym Targu, a 5 września grupa wystąpiła na “Opolskiej Rewii Gwiazd”, towarzyszącej 57. KFPP, więc mieliśmy okazję posłuchać kilku hitów Czerwonych Gitar na antenie TVP 2 i TVP 1. Latem Jerzy Skrzypczyk był również gościem kilku audycji radiowych. Z ciekawostek warto wspomnieć, że 15 września NBP wprowadził do obiegu dwie srebrne monety Krzysztofa Klenczona.

Dalszy rozwój pandemii nie pozwolił dojść do skutku większości koncertom zaplanowanym na jesień. Na szczęście 27 października mógł odbyć się chociaż Koncert Jubileuszowy w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej. Więcej o koncercie pisałyśmy TUTAJ.

Rok 2020 rozpoczął się premierą nowej piosenki i również w ten sposób zakończył, bowiem 18 grudnia miała miejsce premiera pastorałki “Magiczny czas” (muz. Jerzy Skrzypczyk, sł. Krzysztof Dzikowski, Renata Kluzik).

Pozostaje nam życzyć Wam, Zespołowi oraz sobie, żeby rok 2021 pozwolił na realizację wszystkich planów, przyniósł więcej spokoju… i przede wszystkim, żeby nie opuszczało nas wszystkich zdrowie! Trzymajcie się ciepło i do usłyszenia w 2021! :-)

ARCHIWUM