blog Justyny i Moniki

Zgodnie z naszą tradycją przyszedł czas na podsumowanie roku.

Rok 2022 Czerwone Gitary witały na koncercie sylwestrowym w Mielnie. W styczniu zespół był jedną z gwiazd zaproszonych do udziału w koncercie „Motylem jestem” poświęconym pamięci Ireny Jarockiej. Był on emitowany na antenie TVP. W styczniu wypadała także 80 rocznica urodzin Krzysztofa Klenczona oraz 5 rocznica śmierci Jerzego Koseli.

Pozostałe miesiące aż do sezonu letniego upłynęły pod znakiem koncertów biletowanych. Na szczęście sytuacja pandemiczna pozwoliła już na ich organizację.

W sezonie koncertów plenerowych Czerwone Gitary odwiedziły m.in. Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Radziejów, Tarnobrzeg, Odolanów, Turek i Środę Wielkopolską. Latem również nie zabrakło występu telewizyjnego. 7 sierpnia zespół wystąpił w Stężycy na koncercie “Lato, muzyka, zabawa”, odbywającym się w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki. Po raz kolejny na szklanym ekranie mogliśmy zobaczyć zespół 14 sierpnia – w jednym z odcinków “Fajnej Polski” na antenie TVP Polonia.

Nie da się ukryć, że w 2022 roku Czerwonych Gitar było dość sporo w TV. Dwa miesiące później, 9 października, TVP2 wyemitowało odcinek “Szansy na sukces” poświęcony twórczości Czerwonych Gitar.  Muzycy, tym razem w roli jury, zdecydowali, że zwycięzcą został Jakub Łosiński, wykonujący utwór “Płoną góry, płoną lasy”.

Październik przyniósł także zmiany personalne w zespole. Współpracę z Czerwonymi Gitarami zakończył Dariusz Olszewski, a powrócił Marcin Niewęgłowski.

Jesień to także kolejne występy w halach, salach teatralnych i aulach. Jeden z większych koncertów grupa zagrała 9 listopada w Hali Stulecia we Wrocławiu. Wówczas na widowni zasiadło ok. 5 tys. sympatyków.  Końcówka roku również była interesująca, gdyż przyniosła sporo występów, w tym koncerty kolęd. Z kolei 17 grudnia na antenie TVP2 transmitowany był koncert finałowy “Szansy na sukces” z udziałem m.in. Czerwonych Gitar i Jakuba Łosińskiego. Mogliśmy posłuchać wspólnego wykonania utworu “Biały krzyż”.

Jaki będzie dla Czerwonych Gitar rok 2023? Raczej mocno “koncertowy”! Już dziś w sieci pojawiają się pierwsze informacje o koncertach zespołu zaplanowanych na kolejne 12 miesięcy. Życzymy pomyślności i przede wszystkim zdrowia, bo gdy ono dopisze, to z resztą zawsze będzie łatwiej! :-)

ARCHIWUM