blog Justyny i Moniki

Dobiega końca rok 2023, więc pora na tradycyjne podsumowanie:

Mijający rok rozpoczął się smutną wiadomością: 15 stycznia br. zmarł Marek Gaszyński – dziennikarz i prezenter muzyczny, tekściarz (w tym wielu przebojów Czerwonych Gitar) oraz autor książek, m.in. książki “Czerwone Gitary. Nie spoczniemy”. W lutym nadeszła kolejna przykra informacja – tym razem o śmierci Dominika Kuty, który w 1970 roku, przez kilka miesięcy,  współpracował z Czerwonymi Gitarami. Występował pod pseudonimem Dominik Konrad.

Zimą i wiosną Czerwone Gitary kontynuowały trasę koncertową po Polsce z Agencją Artystyczną Tamada. Ponadto 20 marca, na specjalne życzenia fanów, zespół wystąpił ponownie w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

W 2023 roku nie brakowało okazji, by posłuchać zespołu na szklanym ekranie. 2 maja Czerwone Gitary były jedną z gwiazd zaproszonych do Wilna na koncert “Polska w Sercu”, który był transmitowany przez TVP1.

Jedno z najważniejszych wydarzeń odbyło się w czerwcu. 11.06. br. zespół wystąpił na 60. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, wcześniej goszcząc w “Kawiarence z Gwiazdami”.

Letnia trasa upłynęła pod znakiem koncertów plenerowych w całej Polsce, m.in. w Żyrardowie, Kołobrzegu, Klimontowie czy Ostródzie, w której muzycy odsłonili swoją pamiątkową tablicę w Alei Przyjaciół Ostródy.

Nie można też nie wspomnieć o występie zespołu na koncercie  “Roztańczona Polska” w Jaworznie (TVP3) oraz “Biesiadzie żeglarskiej” w Nowych Gutach (TVP2).

Muzycy gościli także w kilku programach telewizyjnych, m.in. “Kulturalni.pl”, “O tym się mówi”, “Pytanie na śniadanie” czy “Gra Warszawa”.

Ostatni kwartał roku był niemniej intensywny, gdyż Czerwone Gitary ruszyły w dalszą trasę po centrach kultury, filharmoniach i teatrach.

Bezdyskusyjnie ostatnich dwanaście miesięcy przyniosło wiele ciekawych wydarzeń, a rok 2024 – sądząc po zaplanowanej trasie koncertowej – także zapowiada się interesująco.

Dzięki, że przez kolejny rok byliście w nami!

ARCHIWUM