blog Justyny i Moniki

Przed Wami kolejne 10 pytań autorstwa Pana Janusza. Powodzenia!
Odpowiedzi do tej części możecie nadsyłać do soboty 27.11 (włącznie):

tysia_monia@czerwonegitary.pl

1. Podczas występów na festiwalach w Opolu, Zielonej Górze, czy Kołobrzegu, Czerwone Gitary wykonały szereg utworów, które nie doczekały się wersji studyjnych. Proszę podać tytuły?

2. W roku 1974  fanów Czerwonych Gitar bardzo zaniepokoiła pogłoska o planowanej zmianie nazwy tej popularnej formacji. Na szczęście sprawa „rozeszła się po kościach”. Jak miała brzmieć nowa nazwa zespołu?

3. Czerwone Gitary wygrały konkurs na hymn jednej z polskich organizacji młodzieżowych. Proszę podać nazwę tej organizacji?

4. Czerwone Gitary były i  są bardzo popularne w Niemczech. Zespół nagrał tam kilka kompozycji, które nie miały swoich polskich odpowiedników. O jakie kompozycje chodzi?

5. Który z muzyków zaliczył najkrótszy staż w zespole?

6. W roku 1999, w Sopocie, zespół uczestniczył w uroczystości powitania Ojca Świętego Jana Pawła II. Podczas prywatnej audiencji, muzycy wręczyli papieżowi płytę CD. Jakie nagrania zawierał ten krążek?

7. W roku 2003, Lech Wałęsa obchodził 60-lecie swoich urodzin. Z tej okazji, zaprzyjaźniony z prezydentem zespół nagrał nową wersję swojego, znanego przeboju, jednak ze zmienionym, okolicznościowym tekstem. O jaką kompozycję chodzi?

8. Który z członków zespołu został znanym dziennikarzem telewizyjnym?

9. Który z muzyków Czerwonych Gitar uczestniczył we wszystkich koncertach zespołu?

10. Podczas swoich koncertów, zespół często wspominał Krzysztofa Klenczona, dedykując Mu najczęściej utwór „Biały krzyż”. Niemniej, w repertuarze grupy znajdują się też  inne kompozycje poświęcone nieżyjącemu artyście. Jakie noszą tytuły?

Poprawne odpowiedzi zamieścimy w niedzielę – 28.11.

ARCHIWUM