blog Justyny i Moniki

Już dziś, kilkanaście minut po premierze na antenie, na stronie internetowej Telewizji Pomerania mogliśmy obejrzeć odcinek „Galaktyki Pomerania”, w którym gościły Czerwone Gitary. W pierwszej części na kanapie w studiu zasiedli: Jerzy Skrzypczyk, Jerzy Kosela oraz Mieczysław Wądołowski, którzy opowiadali m.in. o początkach grupy. Rozmawiano o pierwszej płycie, sukcesach zespołu i porównaniach do „The Beatles”. Mieczysław Wądołowski wspominał także, jak trafił do Czerwonych Gitar. Przerwę stanowił występ 15-letniej Aleksandry Gurdziel, która wykonała piosenkę „Powiedz stary, gdzieś ty był” w nowej interpretacji. Panowie powiedzieli, że cieszą się z tego, że młodzi ludzie tak chętnie wykonują ich przeboje.
Jest nam niezmiernie miło, że w rozmowie pojawiła się również wzmianka o naszym blogu. Bardzo dziękujemy Panu Jurkowi za tak ciepłe słowa pod naszym adresem!
W drugiej części programu gośćmi byli najmłodsi członkowie zespołu: Arkadiusz Wiśniewski, Marek Kisieliński i Dariusz Olszewski. Zostali oni m.in. zapytani o swój styl grania oraz nowe piosenki: „Wezmę cię ze sobą” (2007r.) i „Lecz tylko na chwilę” (2010r.).
Cały, półgodzinny program (odc. 25, cz. 3) możecie zobaczyć pod adresem:

Przypominamy, że program był nagrywany wczoraj, podczas pobytu zespołu w Szczecinie. Natomiast, po wizycie w Centrum „Galaxy” Czerwone Gitary zagrały o 17:00 koncert w Szczecińskim Domu Sportu.  Była to impreza zorganizowana przez Agencję Wagart, którą stanowiło seminarium szkoleniowe „Zielono mi” połączone z występem artystycznym.

 

ARCHIWUM