blog Justyny i Moniki

Tydzień temu Czerwone Gitary wystąpiły w Sopocie, a w miniony piątek – 7 sierpnia – w… “małym Sopocie”, bo właśnie tak w okresie międzywojennym był nazywany Przywidz, w którym w dniach 7-8.08 odbył się I ROCKBLU Przywidz Festiwal.

To był gorrrący dzień i wieczór! Mamy tu na myśli nie tylko aurę, ale także panującą w Przywidzu atmosferę! Zacznijmy jednak od początku, a dokładniej od momentu powrotu Czerwonych Gitar po ceremonii do “Zielonej Bramy”, na terenie której odbywały się wszystkie imprezy towarzyszące festiwalowi. Muzycy pojawili się wtedy na próbie. Obecne były na niej także dzieci, które podczas koncertu miały wspólnie z zespołem wykonać utwór “Pluszowe niedźwiadki”. Oglądając tę próbę i mając także w pamięci inny występ zespołu z dziećmi, a mianowicie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 16 na Oruni, stwierdziłyśmy, że tak jak w Gdańsku, będzie to jeden z tych akcentów, który niewątpliwie skradnie serca widowni!:) Po próbie muzycy mieli jeszcze chwilę na odpoczynek, gdyż do koncertu pozostały jeszcze około 2 godziny.

Na koncercie sala była zapełniona po brzegi! Gdy zabrakło już miejsc siedzących, zajmowano nawet miejsca stojące. Przywidzka publiczność znakomicie bawiła się przy największych przebojach zespołu takich jak “Kwiaty we włosach”, “10 w skali Beauforta”, “Bo ty się boisz myszy”, “Baw się razem z nami” czy “Powiedz stary, gdzieś ty był”. Tak samo ciepło przyjęty został materiał najnowszy, a mianowicie trzy piosenki z płyty “Jeszcze raz”. Pierwszą z nich były “Słowa” – kompozycja Marcina Niewęgłowskiego z tekstem Bogdana Malacha, który także pojawił się tego dnia w Przywidzu. (Przypominamy, że Bogdan Malach jest także autorem tekstów do takich piosenek Cz.G. jak “Epitafium dla Krzyśka”, “Byle dziś, byle z nią”, “Zawsze w tle” czy “Wymarzona miłość”.) W tym miejscu musimy napisać, że jest nam bardzo miło, ponieważ dowiedziałyśmy się w piątek od Pana Bogdana, że czasem również odwiedza naszego bloga. Panie Bogdanie, cieszy nas, że ocenia go Pan tak pozytywnie! Dziękujemy jeszcze raz za te – motywujące nas – słowa!:) Drugim utworem z ostatniego albumu była wspólna kompozycja Arkadiusza Wiśniewskiego i Dariusza Olszewskiego z tekstem Arka – “Coś przepadło”. Muzycy przedstawili także przywidzkiej publiczności utwór Krzysztofa Klenczona “Samotny cygan”. Tak jak się spodziewałyśmy, pojawienie się na scenie dzieci, które wspólnie z zespołem wykonały piosenkę “Pluszowe niedźwiadki” było miłą niespodzianką dla publiczności. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Zresztą pokoncertowych owacji także nie było końca. Koncert zwieńczyły “Matura” oraz “Port”.

Oczywiście po występie sympatycy mogli liczyć na zdobycie autografów – na płytach, kartkach, a nawet… rękach:)

DZIĘ-KU-JE-MY!!!:) Czerwonym Gitarom za kolejny rewelacyjny dzień, za to, że dali z siebie wszystko na scenie, pomimo niełatwych warunków, jakie stanowiła naprawdę wysoka temperatura(!), przywidzkiej publiczności za niesamowitą energię oraz pomysłodawcom i organizatorom za znakomitą imprezę, a także wyjście z inicjatywą uhonorowania Czerwonych Gitar i doprowadzenie do realizacji tejże idei!

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z koncertu, a także kilku zdjęć z próby:

Fot. Justyna i Monika
Prosimy nie kopiować i nie rozpowszechniać zdjęć bez zgody autorek 

ARCHIWUM